Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Djerba

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Djerba, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
10 990 Kč
Hotelový pokoj
11 090 Kč
Hotelový pokoj
14 190 Kč
Hotelový pokoj
18 290 Kč

Ostrov Djerba

Ostrov Djerba je ostrovem dvou význačných rysů, které je potřeba při výběru dovolené vzít v úvahu.

První je ten, že na Djerbě nic není. Tedy skoro nic. Téměř by se dalo říci, že je to holá placatá pustina (nejvyšší vrchol má 53 metrů), kde je občas nějaký ten strom, ale jinak nic. Takže pokud hledáte aktivní dovolenou, kdy budete jezdit po okolí a poznávat památky, zajímavosti a cizí kulturu, tak Djerba pro Vás asi nebude to pravé.

Na druhou stranu, to, že zde téměř nic není, a že jste odkázáni hlavně na Váš hotelový komplex, má za následek velmi nízké ceny. Druhým rysem jsou tedy luxusní a dobře vybavené hotelové komplexy nabízející exotickou dovolenou za ceny průměrného hotelu a prostředí třeba v Řecku či Bulharsku. V roce 2010 se například čtyřhvězdičkový hotel s all inclusive, palmami v zavlažované zahradě, bazény a luxusním vybavením prodával okolo 15.000 – 20.000,- Kč. A to vše u dlouhé pláže s jemným bílým pískem a pozvolným vstupem do vody.

Pokud tedy hodláte o dovolené relaxovat a je pro Vás důležité hezké okolí zavlažovaných zahrad s velkými bazény a krásná písečná pláž s prima mořem, je Djerba pro Vás jako stvořená.

Poloha Djerby

Djerba je ostrov relativně malý. Má asi 30kilometrů  x 20 kilometrů (přesně má 514 kilometrů čtverčních) a délka pobřeží je okolo 125 kilometrů. Na Djerbu je možné se dostat třemi zůsoby – je zde mezinárodní letiště Airport Djerba Zarzis (IATA: DJE, ICAO: DTTJ), na jihozápadě je trajekt (z pevniny z města Jorf je to po moři asi 2,5 kilometru, na Djerbě se přístav jmenuje Ajim) a na jihovýchodě spojuje Djerbu s pevninou silnice. Není zde most, ale jedná se asi o 6,5 kilometru dlouhý násep. Kdysi ho tu vybudovali již Římané, ale nyní se jezdí po náspu novém, vybudovaném kousek vedle.

Na ostrově je několik měst a vesnic. Kromě hlavního města Houmt Souk, které leží na severním pobřeží, se nachází vše uprostřed ostrova. Letoviska, kam se na Djerbu jezdí, jsou pak pojmenována dle jejich blízkosti. Jedná se hlavně o letovisko Midoun (občas se toto místo označuje také Sidi Mahrez) a letovisko Aghir, které je sice u pobřeží trochu blíže, ale nečekejte zde nějakou původní zástavbu nebo malebnou vesničku. Je to spíše název pro místo než vesnici/městečko.

Na jihozápadě je pak městečko Gualella a kousek západně od něj je pak Ajim. Jsou zde pak ještě asi další dvě nebo tři městečka, ale ty už jsou ve vnitrozemí úplně

Hotelové komplexy se táhnou podél celého pobřeží. Cestovky často označují jako místo pobytu Djerba, ale jezdí se hlavně na jihovýchod, kde je městečko Aghir, na jihozápad, kde je Midoun a na sever k Houmt Souk. Na jihu a na západě zatím prakticky žádná letoviska nebo hotely nejsou. Vše se soutředí do oblasti mezi Aghir a Houmt Souk. Viz mapka.

Pláže Djerby

Pláže na Djerbě jsou úchvatné a oprávněně jsme zde psali o exotice. Téměř všude u turistických komplexů jsou dlouhé a široké písečné pláže, které jsou lemovány palmami a nabízejí krásné a čisté moře. Vstup do vody bývá pozvolný, pláže jsou vhodné i pro děti či špatně pohyblivé turisty. Co se týká čistoty pláží, tak většina hotelů si přilehlé pláže čistí a udržuje. Samozřejmostí je zde nabídka lehátek, slunečníků i vodních sportů.

Západní a jihozápadní pláže jsou spíše pusté a můžete je navštívit v rámci výletu po ostrově.

Co na Djerbě

Na Djerbu turisté hlavně jezdí si užívat kombinace hezkého moře, exotických pláží a nabídky luxusních hotelových komplexů s velkými bazény a veškerým vybavením. Můžete si zde najít své místečko a jen si tak užívat klidu a pohody a relaxovat. Pokud by Vás to však přestalo bavit, nějaká ta zajímavost se na Djerbě určitě najde a výlet není problém. Djerba je ostrov malý, všude se dostanete za chvilku. Ať už hromadnou dopravou, na organizovaném výletě nebo si půjčíte auto či skútr. Ani jedno není problém a určitě zklamáni nebudete. Mezi nejčastější tipy na výlety patří město Houmt Souk se svými trhy a dalšími zajímavostmi či město Midoun. Dalšími tipy pak je například krokodýlí farma nebo vnitrozemská města a vesnice, kde se často vystavují a prodávají místní výrobky. Například Guellala je proslavená výrobou hrnčířských výrobků, je zde i malé muzem.

Poloha Djerby – výhody a omezení

Djerba leží až dole na jihu u Lybie. Oproti severní části Tuniska zde není moc zeleně, už zde začíná spíše pouštní charakter krajiny. Pokud byste chtěli poznávat památky jako jsou třeba xxx, je to hodně daleko.

Na druhou stranu, Djerba je velmi blízko Sahary. Pokud byste tedy chtěli během Vaší dovolené navštívit Saharu, je Djerba ideální – poušť začíná pouze necelých 100 kilometrů odsud.

Tipy na hotel v letovisku Djerba

Negresco

Hotel Negresco je umístěný v rozsáhlé zahradě se vzrostlými palmami. Vedle hotelu je 27jamkové golfové hřiště. Hotel je cca 4 km od centra města Midoun. Nejbližší nákupní možnosti jsou cca 250 m od hotelu, restaurace a bary cca 500 m. Letiště je vzdáleno cca 25 km od hotelu.

1.

Welcome Thalasso Djerba

Příjemný hotel Welcome Thalasso Djerba je vhodný pro všechny; kteří hledají klid a intimitu a spolehlivé služby. Hotel leží v komplexu hotelu 4 Seasons a od pláže je oddělen nefrekventovanou komunikací. Centrum turistické zóny; živá atmosféra; nákupní možnosti; kavárny tvoří jeho okolí.

2.

One Resort Djerba Golf & SPA

Tunisko - ostrov Djerba. Přímo na pláži s jemný pískem; zasazen v zahradě o velikosti 140 000 m2 nabízí komfortní hotel One Resort Djerba Golf & Spa své služby všem typům klientů. Najdete zde aktivní vyžití; ale i dostatek klidných zákoutí; soukromou promenádu; azurové moře a nedaleké golfové hřiště. Příjemná architektura; atria osázená exotickými květy a spolehlivé služby jsou hlavními rysy hotelu; kde krédo „vše v jednom“ získává nový rozměr.

3.

Club Abir

Středomořský hotel Club Abir s klasickými tuniskými prvky 500 metrů od písečné pláže, v blízkosti mnoha barů, restaurací a nákupních možností

4.

Yadis Imperial Beach & Spa Resort

Hotelový komplex Yadis Imperial Beach & Spa Resort leží přímo na jedné z nejkrásnějsích písčitých pláží v turistické zóně na ostrově Djerba. Od letiště je vzdálen pouze 30 min jízdy. Hotel leží nedaleko areálu Djerba Explorer a asi 15 min jízdy od golfového hřiště.

5.

Cedriana Djerba

Tunisko - ostrov Djerba. Příjemný jednoposchoďový hotel Cedriana Djerba je malou prázdninovou oázou pohody v samém srdci mýtického ostrova Djerby. Postaven v typickém djerbianském stylu; pouhých 300 metrů od příjemné pláže s jemným pískem. Je vhodnou volbou zejména pro rodiny s dětmi a pro méně náročné klienty.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---