Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Hammamet

Oblast
Typ střediska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Hammamet, budeme moc vděční za váš názor.

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Letovisko Hammamet

Letovisko Hammamet je snad nejznámější letovisko v Tunisku. A také nejvíce navštěvované. A důvodů k tomu je několik, mezi hlavní patří:

Vybavení města a letoviska Hammamet

Hammamet je velmi staré město. Místo bylo známo bylo známo již před dvěma tisíci lety, od druhého století zde byla římská kolonie. Ve 13. století bylo místo obehnáno hradbami a v 15. století zde vznikla medina, která je dodnes velkým lákadlem pro všechny turisty, kteří chtějí poznat historii a dotek starých časů na vlastní oči. Nová část Hammametu pak turistům poskytuje snad úplně vše, na co si vzpomenete. Jsou zde krámky, tržiště, kavárny, zábavní podniky …

Zástavba a zeleň

Architektura nebo památky zde nejsou pro odborníky nic extra, ale pro našince je to určitě změna. I když se jedná o běžnou zástavbu, je v místním stavebním stylu a tak je i obyčejná procházka v cizím prostředí a mezi cizí architekturou a plamami zážitkem sama o sobě.
Většina hotelů má však kolem sebe velké zavlažované zahrady s dostatkem zeleně i služeb, takže pokud nebudete chtít a toužíte jen po tom si užívat klidu a pohody, nemusíte vlastně ani nikam chodit.

Co v Hammametu?

Něco už bylo naznačeno. Určitě nevynechte medinu. Je stará přes 500 let a hodně věcí zde po staru také ještě funguje. Malé krámky v úzkých uličkách vás určitě nadchnou, tržiště a  kavárničky také. Pokud se Vám na pláži líbilo pozorovat malé loďky místních rybářů, kteří dosud ještě pravidelně vyjíždí na lov, tak v některé z místních restaurací můžete jejich úlovky i ochutnat. Malé video z mediny je níže. V případě, že by Vám toto vše nestačilo, je zde nedaleko zábavní park Carthage Land.

Hammamet a pláže

Od mediny, což je ta hlavní část Hammametu, se táhnou pláže na obě strany – jak na východ, tak na západ.

Pláž na východ je asi 10 kilometrů dlouhá a táhne se až k velmi starému městu Nabeul. Pláž bývá široká okolo 30 až 50 metrů, je písečná a téměř po celé délce je lemována zelení a palmami. Modré moře s bílým pískem a zelení v okolí vytváří opravdu hezkou scenérii.

Na druhou stranu se pláž táhne asi 5 kilometrů až k nově postavenému letovisku Yasmine Hammamet. Pláž je opět písečná, bývá však trochu širší, cca 50 – 80 metrů, je zde tedy hodně aktivit, protože za lehátka a slunečníky se vejdou i třeba hřiště na plážový volejbal a jiné aktivity. Část blíže u Hammameth je hodně zelená, díle na západ, změrem na Yasmine Hammameth, zeleně ubývá.

Pláže jsou otočeny směrem na jih, voda zde bývá teplá a vstup do vody je pozvolný.

Okolí a výlety

Kromě procházek po Hammametu a okolí se můžete vydat i dále. Hammamet totiž leží na velmi výhodném místě. Je sice v severní části Tuniska, ale když vezmeme vše, co stojí v Tunisku za viděná, tak leží zhruba uprostřed oblasti, kde se ta zajímavá místa nachází. Mezi nejzajímavější turistické cíle můžeme jmenovat například Kairouan (Al-Qayrawān), město Tunis, město Sidi Bou Said, Kartágo, letovisko Sousse (Sūsah), letovisko Monastir (Al-Munastīr) nebo letovisko Nabeul.

Letovisko  Hammamet není dobrým místem v případě, že plánujete výlet na Saharu. Ta je odsud daleko a případné výlety jsou díky tomu časově i finančně náročné. Plánujete-li výlet Saharu, zvolte raději nějaké letovisko na ostrově Djerba.

Hammamet - fotky a video

Zde je malé video s fotkami z pláže i centra Hamametu:

Video

A zde je procházka medinou. Kromě náhledu trhů se vším možným se však můžete i přesvědčit, že některé výrobky, zejména koberce, opravdu vznikají zde na místě.

Video

Tipy na hotel ve středisku Hammamet

Méditerranée Thalasso golf

Tento rodinný dvoupodlažní hotel leží v rozlehlé zahradě a je vhodný pro dvojice a rodiny s dětmi. Poloha: 65 km od letiště v Tunisu, 40 km od letiště Enfidha, 3 km od centra Hammametu, 10 km od Nabeulu, 10 km od golfového hřiště.

1.

El Fell

Klubový hotel El Fell skládající se z hlavní budovy a bungalovů leží v krásné rozkvetlé zahradě, ve vzdálenosti 70 km od letiště v Tunisu a 110 km od Monastiru. Centrum Hammametu je vzdáleno 7 km, nedaleko hotelu se nachází aquapark. Hotel El Fell leží přímo u široké písečné pláže.

2.

Movie Gate Miramar

Hotelový areál Movie Gate Miramar postavený v místním stylu a zasazený ve vzrostlé zahradě se nachází přímo u moře, cca 3 km od historického centra Hammametu a cca 7 km od golfových hřišť Citrus a Yasmine. Hotelový areál Movie Gate Miramar v bezprostřední blízkosti krásné písečné pláže doporučujeme klientům všech věkových skupin. Hotel vstřícný k rodinám s dětmi, díky široké nabídce sportů vhodný i pro aktivně založené klienty.

3.

Club El Bousten

Hotelový komplex Club El Bousten leží ve velké zahradě o rozloze 9 ha přímo na krásné široké písečné pláži. Nachází se přibližně 65 km od letiště v Tunisu, vzdálenost od letiště v Monastiru je 100 km. Nejbližším městem je Hammamet, jehož centrum se nachází pouhých 5 km od hotelu. Turistické město Nabeul je vzdáleno 14 km. Příjemný hotel klubového typu nabízí hlavně v průběhu hlavní sezóny velké množství sportovních a zábavních možností. Doporučujeme především mladým klientům a rodinám s dětmi.

4.

Royal Azur Thalasso

Luxusní hotel Royal Azur Thalasso je vhodný pro náročnější klienty všech věkových kategorií a zejména pro klienty, kteří dovolenou u moře rádi proloží péčí lázeňského centra.

5.

Miramar Hammamet

Hotel Miramar Hammamet zasazený v udržované zahradě je situován v klidné oblasti, ve vzdálenosti asi 3,5 km od centra letoviska Hammamet. Písečná pláž leží v bezprostředí blízkosti hotelu. Letiště je vzdáleno asi 90 km od hotelu. Nejbližší nákupní možnosti mají hosté v dosahu 100 m. Hotel Miramar Hammamet je vhodný i pro rodiny s dětmi a pro klienty vyhledávající klidnější dovolenou.

6.