Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Zarzis

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Zarzis, budeme moc vděční za váš názor.

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
10 290 Kč
Hotelový pokoj
10 990 Kč
Hotelový pokoj
12 090 Kč

Letovisko Zarzis

Zarzis je takové speciální letovisko – město Zarsis je velmi podobné všem ostatním městům v Tunisku a není zde nic zvláštního. Je pravda, že zde můžete vidět opravdový klasický místní život. Městská zástavba je opravdu  klasická, sem tam nějaký ten trh. Kromě těch malých na různých náměstích a vhodných místech je zde i jeden hlavní, centrální. Pořídíte zde prakticky vše. Trh je vlastně hlavní silnice z Zarzisu, která je obklopena trhovci a pokryta hromadami nabízeného zboží – dřevěných výrobků, textilu, stříbra a zlata, textilu, ale i plastových výrobků a elektroniky jako známe z našich tržnic.

Turistické komplexy, které CK jménem Zarsis označují, leží severně od Zarzisu a táhnou se do vzdálenosti cca 15 kilometrů. Pláže zde nejsou špatné, jako obvykle se jedná o jemný písek a pozvolný vstup do vody. U hotelových komplexů bývají pláže lemovány palmami a bývá zde cekem klid. Hotely jsou zde spíše levnější a střední, žádný extra luxus. Přesto Vám však tyto hotelové komplexy nabídnou vše, co pro dovolenou můžete potřebovat. Hledáte-li klid a pohodu a nehodláte nijak extra cestovat po okolí a památkách, je Zarsis dobrá volba. Určitě si zde odpočinete více, než třeba v Hammamethu,  Sousse či Nabeulu.

Proč právě Zarzis?

Jediné, co zde snad stojí za návštěvu, je přístav. Pozorovat místní ruch je opravdu zážitkem. A kdyby nic jiného, jistě vás uchvátí. Turisté zde nejsou zrovna vítáni, ale o to je to zajímavější. Pokud se nenecháte odradit, můžete sledovat, jak rybáři žijí, jak vlastně vypadá jejich každodenní rutina, když se vrátí z rybolovu, musí prodat svůj úlovek a pak sedí na lodi nebo na břehu a opravují a připravují sítě pro další den. Někdy se ryby odvážejí, někdy můžete pozorovat, jak si při smlouváni vedou místní, protože část úlovků se zde i prodává a samozřejmě se smlouvá a smlouvá … Přístav se nachází na druhé straně, než turistické komplexy, na jihu. Dostanete se sem nejlépe taxíkem, ale i pěšky se jedná z trhu nebo jiných míst Zarzisu jen o pár kilometrů.

Jinak toho v Zarsizu opravdu moc není. Žádné památky, žádné zajímavosti. Možná, že tento fakt je sám o sobě zajímavý. Ale důvody, proč Zarzis doporučit, přesto existují. Minimálně dva a souvisí s polohou. Zarzis je nejjižnějším letoviskem v Tunisku, leží naproti ostrovu Djerba, je zde tedy velmi teplo, podstatně tepleji, než výše na severu. Pobyt v letovisku Zarsis je vhodný celoročně.

A ta druhá věc související s polohou, je vhodnost pro výlety na Saharu. Pokud Vás zajímá, jak to na Sahaře vypadá a hodláte se tam během svého pobyty n Tunisku vydat, není základna v Zarzisu špatnou volbou.

Tipy na hotel v letovisku Zarzis

Iberostar Safira Palms

Oblíbený hotel Safira Palms se nachází na okraji hotelové zóny Zarzisu přímo u krásné a dlouhé písčité pláže s blízkým skalnatým výběžkem Ras Marmour. Od centra Zarzisu vzdálen 12 km a 40 km od letiště Djerba – Zarzis. Doprava do centra Zarzisu nebo na Djerbu je možná taxi nebo louage (sběrné taxi).

1.

Odyssée Resort

Hotel Odyssée Resort se nachází přímo u písčité pláže. Přepychový a luxusní hotel, jeden z nejkrásnějších a nejoriginálnějších v celém Tunisku, se nachází na exotickém Zarzisu. Vzdálen asi 10 km od centra stejnojmenného městečka, od letiště na Djerbě asi 60 km. V nedalekém okolí se nachází menší turistické centrum s obchody a kavárnami, ideální k procházkám.

2.

Eldorador Odysee Resort Zarzis

Hotel Eldorador Odysee Resort Zarzis se nachází na klidném místě, cca 11 km od centra města Zarzis. Nejbližší nákupní možnosti jsou cca 200 m od hotelu, restaurace, kavárny a bary cca 500 m od hotelu. Letiště je vzdáleno cca 70 km.

3.

Eden Star

kvalitní hotel Eden Star je situován u krásné dlouhé písčité pláže, vzdálen asi 10 km od centra Zarzisu, asi 50 km od letiště na Djerbě a 20 km od turistické části Djerby. Doprava do centra Zarzisu nebo na Djerbu je možná taxi nebo sběrným taxi (louage).

4.

Club Lella Meriam

Tunisko - ostrov Djerba - Zarzis. Čtyřhvězdičkový hotel Club Lella Meriam se nachází v samém centru turistické zóny Zarzis. Šarmantní orientální architektura a pohostinnost; smaragdové moře a vynikající služby. Doporučujeme pro všechny typy klientů.

5.

Eden Beach

Hotel Eden Beach je situován přímo u písčité pláže, nachází se v centru menší hotelové zóny zvané Sangho a v sousedství hotelů Eden Star či Odyssée. Vzdálenost do centra městečka Zarzis, kde jsou týdenní trhy a jiné nákupní možnosti, je asi 13 km. Doprava je možná taxi. Drobné nákupní možnosti a posezení jsou i v okolí hotelu.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---