Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Zarzis

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
4/5
Prima

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Zarzis, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
10 790 Kč
Hotelový pokoj
11 490 Kč
Hotelový pokoj
12 590 Kč

Letovisko Zarzis

Zarzis je takové speciální letovisko – město Zarsis je velmi podobné všem ostatním městům v Tunisku a není zde nic zvláštního. Je pravda, že zde můžete vidět opravdový klasický místní život. Městská zástavba je opravdu  klasická, sem tam nějaký ten trh. Kromě těch malých na různých náměstích a vhodných místech je zde i jeden hlavní, centrální. Pořídíte zde prakticky vše. Trh je vlastně hlavní silnice z Zarzisu, která je obklopena trhovci a pokryta hromadami nabízeného zboží – dřevěných výrobků, textilu, stříbra a zlata, textilu, ale i plastových výrobků a elektroniky jako známe z našich tržnic.

Turistické komplexy, které CK jménem Zarsis označují, leží severně od Zarzisu a táhnou se do vzdálenosti cca 15 kilometrů. Pláže zde nejsou špatné, jako obvykle se jedná o jemný písek a pozvolný vstup do vody. U hotelových komplexů bývají pláže lemovány palmami a bývá zde cekem klid. Hotely jsou zde spíše levnější a střední, žádný extra luxus. Přesto Vám však tyto hotelové komplexy nabídnou vše, co pro dovolenou můžete potřebovat. Hledáte-li klid a pohodu a nehodláte nijak extra cestovat po okolí a památkách, je Zarsis dobrá volba. Určitě si zde odpočinete více, než třeba v Hammamethu,  Sousse či Nabeulu.

Proč právě Zarzis?

Jediné, co zde snad stojí za návštěvu, je přístav. Pozorovat místní ruch je opravdu zážitkem. A kdyby nic jiného, jistě vás uchvátí. Turisté zde nejsou zrovna vítáni, ale o to je to zajímavější. Pokud se nenecháte odradit, můžete sledovat, jak rybáři žijí, jak vlastně vypadá jejich každodenní rutina, když se vrátí z rybolovu, musí prodat svůj úlovek a pak sedí na lodi nebo na břehu a opravují a připravují sítě pro další den. Někdy se ryby odvážejí, někdy můžete pozorovat, jak si při smlouváni vedou místní, protože část úlovků se zde i prodává a samozřejmě se smlouvá a smlouvá … Přístav se nachází na druhé straně, než turistické komplexy, na jihu. Dostanete se sem nejlépe taxíkem, ale i pěšky se jedná z trhu nebo jiných míst Zarzisu jen o pár kilometrů.

Jinak toho v Zarsizu opravdu moc není. Žádné památky, žádné zajímavosti. Možná, že tento fakt je sám o sobě zajímavý. Ale důvody, proč Zarzis doporučit, přesto existují. Minimálně dva a souvisí s polohou. Zarzis je nejjižnějším letoviskem v Tunisku, leží naproti ostrovu Djerba, je zde tedy velmi teplo, podstatně tepleji, než výše na severu. Pobyt v letovisku Zarsis je vhodný celoročně.

A ta druhá věc související s polohou, je vhodnost pro výlety na Saharu. Pokud Vás zajímá, jak to na Sahaře vypadá a hodláte se tam během svého pobyty n Tunisku vydat, není základna v Zarzisu špatnou volbou.

Tipy na hotel v letovisku Zarzis

Sangho Club Zarzis

Hotelový komplex Sangho Club Zarzis leží přímo u písčité pláže, rozložen na ploše 14 ha ve velké palmové zahradě, je situován v malé vesničce na exotickém Zarzisu – výběžku na jihu Tuniska, který láká nádherným koupáním a sluněním na plážích s jemným pískem. Je vzdálen 60 km od letiště na Djerbě a 10 km od centra Zarzisu. Blízko hotelu je centrum s kavárnami, rychlým občerstvením, obchody a butiky.

1.

Odyssée Resort

Hotel Odyssée Resort se nachází přímo u písčité pláže. Přepychový a luxusní hotel, jeden z nejkrásnějších a nejoriginálnějších v celém Tunisku, se nachází na exotickém Zarzisu. Vzdálen asi 10 km od centra stejnojmenného městečka, od letiště na Djerbě asi 60 km. V nedalekém okolí se nachází menší turistické centrum s obchody a kavárnami, ideální k procházkám.

2.

Eldorador Odysee Resort Zarzis

Hotel Eldorador Odysee Resort Zarzis se nachází na klidném místě, cca 11 km od centra města Zarzis. Nejbližší nákupní možnosti jsou cca 200 m od hotelu, restaurace, kavárny a bary cca 500 m od hotelu. Letiště je vzdáleno cca 70 km.

3.

Eden Beach

Hotel Eden Beach je situován přímo u písčité pláže, nachází se v centru menší hotelové zóny zvané Sangho a v sousedství hotelů Eden Star či Odyssée. Vzdálenost do centra městečka Zarzis, kde jsou týdenní trhy a jiné nákupní možnosti, je asi 13 km. Doprava je možná taxi. Drobné nákupní možnosti a posezení jsou i v okolí hotelu.

4.

Iberostar Safira Palms

Oblíbený hotel Safira Palms se nachází na okraji hotelové zóny Zarzisu přímo u krásné a dlouhé písčité pláže s blízkým skalnatým výběžkem Ras Marmour. Od centra Zarzisu vzdálen 12 km a 40 km od letiště Djerba – Zarzis. Doprava do centra Zarzisu nebo na Djerbu je možná taxi nebo louage (sběrné taxi).

5.

Club Lella Meriam

Tunisko - ostrov Djerba - Zarzis. Čtyřhvězdičkový hotel Club Lella Meriam se nachází v samém centru turistické zóny Zarzis. Šarmantní orientální architektura a pohostinnost; smaragdové moře a vynikající služby. Doporučujeme pro všechny typy klientů.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 29. 1. 2018 We believe that barely a able novelist can genius academic fulfilled that’s nothing stubby of correct http://ouanessayounsi.com/best-college-essays/learning-calligraphy-how-you-can-create-within-cursive-piece-of-software/ and brings the largest results. Essay on texas political culture. Every online essay novelist in our network has a concentrated track-record of providing fact-finding and penmanship aid to students. Glass castle rex walls essay

Doporučuje

Prima
--- • --- • ---
---