Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Djerba

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Djerba, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
12 690 Kč
Hotelový pokoj
14 390 Kč

Ostrov Djerba

Ostrov Djerba je ostrovem dvou význačných rysů, které je potřeba při výběru dovolené vzít v úvahu.

První je ten, že na Djerbě nic není. Tedy skoro nic. Téměř by se dalo říci, že je to holá placatá pustina (nejvyšší vrchol má 53 metrů), kde je občas nějaký ten strom, ale jinak nic. Takže pokud hledáte aktivní dovolenou, kdy budete jezdit po okolí a poznávat památky, zajímavosti a cizí kulturu, tak Djerba pro Vás asi nebude to pravé.

Na druhou stranu, to, že zde téměř nic není, a že jste odkázáni hlavně na Váš hotelový komplex, má za následek velmi nízké ceny. Druhým rysem jsou tedy luxusní a dobře vybavené hotelové komplexy nabízející exotickou dovolenou za ceny průměrného hotelu a prostředí třeba v Řecku či Bulharsku. V roce 2010 se například čtyřhvězdičkový hotel s all inclusive, palmami v zavlažované zahradě, bazény a luxusním vybavením prodával okolo 15.000 – 20.000,- Kč. A to vše u dlouhé pláže s jemným bílým pískem a pozvolným vstupem do vody.

Pokud tedy hodláte o dovolené relaxovat a je pro Vás důležité hezké okolí zavlažovaných zahrad s velkými bazény a krásná písečná pláž s prima mořem, je Djerba pro Vás jako stvořená.

Poloha Djerby

Djerba je ostrov relativně malý. Má asi 30kilometrů  x 20 kilometrů (přesně má 514 kilometrů čtverčních) a délka pobřeží je okolo 125 kilometrů. Na Djerbu je možné se dostat třemi zůsoby – je zde mezinárodní letiště Airport Djerba Zarzis (IATA: DJE, ICAO: DTTJ), na jihozápadě je trajekt (z pevniny z města Jorf je to po moři asi 2,5 kilometru, na Djerbě se přístav jmenuje Ajim) a na jihovýchodě spojuje Djerbu s pevninou silnice. Není zde most, ale jedná se asi o 6,5 kilometru dlouhý násep. Kdysi ho tu vybudovali již Římané, ale nyní se jezdí po náspu novém, vybudovaném kousek vedle.

Na ostrově je několik měst a vesnic. Kromě hlavního města Houmt Souk, které leží na severním pobřeží, se nachází vše uprostřed ostrova. Letoviska, kam se na Djerbu jezdí, jsou pak pojmenována dle jejich blízkosti. Jedná se hlavně o letovisko Midoun (občas se toto místo označuje také Sidi Mahrez) a letovisko Aghir, které je sice u pobřeží trochu blíže, ale nečekejte zde nějakou původní zástavbu nebo malebnou vesničku. Je to spíše název pro místo než vesnici/městečko.

Na jihozápadě je pak městečko Gualella a kousek západně od něj je pak Ajim. Jsou zde pak ještě asi další dvě nebo tři městečka, ale ty už jsou ve vnitrozemí úplně

Hotelové komplexy se táhnou podél celého pobřeží. Cestovky často označují jako místo pobytu Djerba, ale jezdí se hlavně na jihovýchod, kde je městečko Aghir, na jihozápad, kde je Midoun a na sever k Houmt Souk. Na jihu a na západě zatím prakticky žádná letoviska nebo hotely nejsou. Vše se soutředí do oblasti mezi Aghir a Houmt Souk. Viz mapka.

Pláže Djerby

Pláže na Djerbě jsou úchvatné a oprávněně jsme zde psali o exotice. Téměř všude u turistických komplexů jsou dlouhé a široké písečné pláže, které jsou lemovány palmami a nabízejí krásné a čisté moře. Vstup do vody bývá pozvolný, pláže jsou vhodné i pro děti či špatně pohyblivé turisty. Co se týká čistoty pláží, tak většina hotelů si přilehlé pláže čistí a udržuje. Samozřejmostí je zde nabídka lehátek, slunečníků i vodních sportů.

Západní a jihozápadní pláže jsou spíše pusté a můžete je navštívit v rámci výletu po ostrově.

Co na Djerbě

Na Djerbu turisté hlavně jezdí si užívat kombinace hezkého moře, exotických pláží a nabídky luxusních hotelových komplexů s velkými bazény a veškerým vybavením. Můžete si zde najít své místečko a jen si tak užívat klidu a pohody a relaxovat. Pokud by Vás to však přestalo bavit, nějaká ta zajímavost se na Djerbě určitě najde a výlet není problém. Djerba je ostrov malý, všude se dostanete za chvilku. Ať už hromadnou dopravou, na organizovaném výletě nebo si půjčíte auto či skútr. Ani jedno není problém a určitě zklamáni nebudete. Mezi nejčastější tipy na výlety patří město Houmt Souk se svými trhy a dalšími zajímavostmi či město Midoun. Dalšími tipy pak je například krokodýlí farma nebo vnitrozemská města a vesnice, kde se často vystavují a prodávají místní výrobky. Například Guellala je proslavená výrobou hrnčířských výrobků, je zde i malé muzem.

Poloha Djerby – výhody a omezení

Djerba leží až dole na jihu u Lybie. Oproti severní části Tuniska zde není moc zeleně, už zde začíná spíše pouštní charakter krajiny. Pokud byste chtěli poznávat památky jako jsou třeba xxx, je to hodně daleko.

Na druhou stranu, Djerba je velmi blízko Sahary. Pokud byste tedy chtěli během Vaší dovolené navštívit Saharu, je Djerba ideální – poušť začíná pouze necelých 100 kilometrů odsud.

Tipy na hotel v letovisku Djerba

Vincci Helios od 14 390 Kč se všemi poplatky

Hotel Vincci Helios se po renovaci a s novým vedením španělské společnosti Vincci znovu otevřel turistům v květnu 2010. Celý komplex zaujímá rozlohu 9 hektarů, leží přímo u pláže mezi Ras Taguerness a Ras Lalla Hadria (v sousedství napřiklad hotel Rym Beach) a od Midounu se nachází cca 10 km. Do hlavního města Houmpt Souk je to asi 25 km, od letiště 32 km.

1.

Sentido Djerba Beach

Sentido Djerba Beach je kompletně ­rekonstruovaný komplex, který se nachází přímo u krásné, dlouhé a písčité pláži v centru turistické zóny. Město Houmpt Souk je vzdáleno od hotelu cca 15 km a letiště na Djerbě 20 km.

2.

Iberostar Mehari Djerba od 15 690 Kč se všemi poplatky

Rozlehlý, v zeleni udržovaný hotelový komplex Iberostar Mehari Djerba, je sitován přímo u rozlehlé pláže, v palmové zahradě o rozloze 14 ha, nedaleko 27jamkového golfového hřiště. Komplex tvoří hlavní budova a 8 menších budov, je vzdálen cca 6 km od centra města Midoun, cca 18 km od města Houmpt Souk a 25 km od letiště na Djerbě.

3.

Club Abir

Středomořský hotel Club Abir s klasickými tuniskými prvky 500 metrů od písečné pláže, v blízkosti mnoha barů, restaurací a nákupních možností

4.

Oasis Marine od 12 690 Kč se všemi poplatky

Tunisko - ostrov Djerba. Uprostřed 10 hektarové palmové zahrady; u tyrkysového moře a na začátku turistické zóny Zarzis leží hotel Oasis Marine. Oficiální kategorie hotelu je 3*; díky vynikajícím službám je však plně srovnatelný s hotely vyšší kategorie. Panoramatická restaurace; působivé výhledy ze všech hotelových zákoutí; kouzelné ubytovaní; které se skládá z bungalovů a hlavní budovy; vynikající animační programy a sportovní aktivity jsou malou oázou oddychu u krásné písčité pláže. Díky výborným ohlasům doporučujeme pro klienty všech věkových kategorií; rodinám s dětmi i pro náročnější klienty.

5.

Club Palm Azur

Hotel Club Palm Azur je umístěn v jižní části ostrova Djerba a je obklopen krásnou, velkou palmovou zahradou, přímo u dlouhé písčité pláže - přístup do moře částečně kamenitý, do města Midoun je to cca 6 km, cca 45 min. od letiště.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---