Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Borj Cedria

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Borj Cedria, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Borj Cedria

Letovisko Borj Cedria je příjemné a pohodové místo asi 20 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Tunis. Místo je velmi klidné, přesto je však díky své poloze vhodné i pro aktivní dovolenou. Jsou zde čtyři hlavní hotelové komplexy - Carribbean World Resort Borj Cedria, Medi Sea, Club Lookea Beach Azur a Sun Beach Resort. Zájezdy z ČR se pořádají hlavně do těch dvou prvních. Dole na stránce je z hotelu Carribbean World Resort Borj Cedria i video. Jelikož komplexy nejsou jen jeden hotel, ale jedná se o velké zahrady s různými typy ubytování, s bazény a hřišti, obchody i dalším zázemím, je zde i mnoho zeleně a možností odpočinku třeba přímo pod palmami.

Co v Borj Cedria

Pláže a hotel

Jelikož Borj Cedria nabízí jak plně vybavené hotelové komplexy, tak i dlouhé a široké písečné pláže, najde si zde to své každý. Kromě bazénů, obchodů, hřišť a barů zde můžete najít i klid pobřežních parků a dlouhé pláže s kompletním vybavením.

Okolí a výlety

Vzhledem ke své poloze v severozápadní části Tuniska se Borj Cedria nabízí i jako ideální výchozí místo pro nejrůznější výlety. Pokud jste zvyklí cestovat více, můžete si půjčit auto a vydat se třeba do známého Kartága, do Sidi Bou Said nebo poznávat zajímavosti dalších měst a památek  či překrásné členité pobřeží. Prakticky všude je z Borj Cedria blízko. Centrum města Tunis je cca 30 km, do historického města a snad nejznámějšího letoviska Hammamet je to cca 50 km. Pokud dáváte přednost organizované turistice, tak kromě klasických výletů zde jezdí pravidelně i vláček, který zajišťuje rychlé a pohodlné spojení s hlavním městem Tunis.

Směrem na západ pak láká k procházkám malý lesopark, cca 3 kilometry čtvereční, který je protkán cestami. Lesoparkem pak můžete dojít k dalšímu středisku, k městečku Hammam Lif. A komu by to nestačilo, tak může z lesoparku je přejít na jihu a vydat se do zelených kopečků, které zde začínají. Cca 2,5 kilometru vzdušnou cestou je pak nejvyšší vrchol těchto kopečků s výškou okolo 530 metrů

Pláž

Borj Cedria leží v jižní části Tuniského zálivu. Velmi široké písečné pláže nabízejí jak kompletní vybavení s možností vodních sportů, tak zde najdete i klid a pohodu. Pláž, která se zde okolo střediska táhne, má totiž asi 8 kilometrů, takže místa opravdu dost pro všechny. Pláž se v sezoně uklízí, minimálně tedy u hotelů. O tom, že je zde nabídka slunečníků a lehátek je asi zbytečné psát :-) Níže je pláž i zachycena na videu.

Video

Video z Borj Cedria a hotelu Carribbean World Resort Borj Cedria

Video

Tipy na hotel v letovisku Borj Cedria

Caribbean World Borj Cedria

Hotelový komplex Caribbean World Borj Cedria s velkou zahradou se nachází přímo u písečné pláže v prázdninovém letovisku Borj Cedria, které leží v Tuniském zálivu. Do centra hlavního města Tunis je to cca 30km, do centra Hammametu asi 50 km. Vzdálenost na letiště v Tunisu je zhruba 25 km a na letiště v Monastiru přibližně 140 km. 

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---