Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Tabarka

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Tabarka, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Tabarka

Letovisko Tabarka je tak trochu speciální a odlišuje se od ostatních letovisek zejména tím, že jsou v blízkosti krásné hory a je zde přirozený dostatek zeleně. Hory nejsou vysoké, dosahují cca 400 – 700 metrů, přesto však tvoří hezké panorama a přivádí do Tabarky a jejího okolí množství potoků a říček.

Letovisko / město Tabarka je příjemné samo o sobě. Město má za sebou bohatou historii. Bylo založeno již někdy za dob Féničanů, byl zde významný římský přístav (vyvážel se odsud mramor vytěžený v nedalekém místě Chemtou a lvi), sídlili zde piráti, bují zde rybolov i turismu. Typickou architekturou jsou zde bílé domy s červenými střechami, celé městečko působí velmi klidně a pohodově. Část domečků je vystavěna na svazích kopců, které zde začínají, bílé domy zasazené v zelených stráních vypadají opravdu hezky.

Tabarka a pláže

Letovisko s hotelovými komplexy a nádhernou pláží se táhne od Tabarky směrem na východ asi do vzdálenosti 5 kilometrů. Dále pak pláž pokračuje ještě asi 15 kilometrů a vzhledem k absenci hotelů zde najdete klid a pohodu a místa, kde můžete být sami. Pláže jsou zde široké, písečné a nabízejí pozvolný vstup do vody. Jak taková pláž vypadá se můžete podívat na videu níže.

Co zde?

Pevnost Genoese

Asi nejznámější zajímavostí Tabarky je pevnost Genoese, pojmenovaná podle rodiny, který ji vystavěla (tedy spíše nechala postavit). Impozantní pevnost z 16. století se nachází na malém ostrově, který je pouhých 300 metrů od Tabarky. Dnes už to není ostrov v pravém smyslu slova, protože někdy okolo 1940 byl ostrov spojen s pevninou uměle vytvořeným valem a cestou. Kdysi bylo okolo pevnosti vystavěné celé malé městečko, později sloužila křesťanům, dnes ji využívá tuniská armáda. Část pevnosti je však přístupní i veřejnosti, najdete zde muzeum zaměřené na výrobu mozaik.

Zábava

Tabarka také nabízí dostatek zábavy pro všechny – můžete zde jít na procházku a jen tak lenošit, je zde nabídka vodních sportů, jsou zde i golfová hřiště. Pokud vás zajímá archeologie a historie, najdete zde i staré římské ruiny.

Moře a potápění

A aby toho nebylo málo, jsou zde ještě minimálně další dvě zajímavosti. Jehly a podmořský život. Jehly se říká vysokým skalnatým útvarům, které se na pláži naproti pevnosti jako jehly tyčí do výše okolo 20 metrů. Z dálky to tak monumentálně nepůsobí, pokud jste však mezi nimi, vypadají opravdu velmi vysoké a impozantní.

A tou další zajímavostí je podmořský život – při potápění zde máte možnost vidět bohatý živost Středozemního moře a to včetně korálů. Zajímavé potápěčské lokality jsou v hloubce zhruba 2-12 metrů, takže jsou vhodné i jen pro obyčejné šnorchlování. Koukněte například na Potápěčské centrum Mehari . Obvykle bývá potápění drahé, například v Chorvatsku či Řecku se jeden jediný ponor pohybuje někde okolo 50 – 100 Euro. Nabídka v Tabarce však zněla Lodní výlet se šesti ponory za den za 84 Euro.

Pár pohledů na letovisko a okolí

Video

Video pláže u Tabarky

Video

Tipy na hotel v letovisku Tabarka

Mehari Tabarka

Hotel Mehari Tabarka, renovovaný v r. 2008, se nachází přímo u široké písčité pláže, asi 3 km od centra městečka Tabarka, kam je možné se dopravit taxi, případně místním autobusem, který asi v hodinových intervalech  odjíždí z nedaleké zastávky. Z hotelu je možné podnikat příjemné procházky po okolí, do centra Tabarky, neopakovatelné jsou ranní či večerní dlouhé procházky po pláži s jemným pískem, v  Tabarce většinou málo frekventované, o to příjemnější.

1.

Dar Ismail

Pětihvězdičkový hotel Dar Ismail, označovaný za klenot regionu Tabarka, byl postaven v r. 2002.  Jedinečným stylem, spojujícím architektonické prvky arabské, andaluské a moderní, je výborně a šetrně sladěn s okolím, což malé a kouzelné letovisko Tabarka na severním pobřeží Tuniska vyžaduje. Nachází se přímo u dlouhé písčité pláže, která láká nejen k lenošení na lehátku, ale také k dlouhým procházkám k nedalekému centru městečka, případně delší trasou směrem k ostatním, dále položeným hotelovým komplexům. Od centra města je hotel Dar Ismail vzdálen asi 1,2 km, kolem hotelu projíždí vozy taxi či se tam dá dojít příjemnou procházkou. Transfer z letiště trvá asi 20 min. Z areálu hotelu a z pláže se nabízí nádherné výhledy, zejména však  na malý ostrov s impozantní pevností ze 16. století, jednou z dominant Tabarky. Nejenže je hotel neobyčejně atraktivní svou polohou, svým stylem, je navíc za atraktivní ceny a výborné cenové podmínky pro děti. Nabízí dobré all inclusive ve stravování i v hotelových aktivitách. Doporučujeme všem věkovým kategoriím a zejména rodinám s dětmi.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---