Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Houmt Souk

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Houmt Souk, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko a město Houmt Souk

Město a letovisko Houmt Souk je velmi speciální. A v čem? Snad všechny hotely, u kterých cestovky uvádí, že jsou v Houmt Souk, ve skutečnosti leží asi 10 kilometrů východně na pobřeží u letoviska Midoun (ale přitom město Midoun leží asi 5 km od pobřeží, ale to se podívejte sami na stránku Letovisko Midoun).

Letovisko

Jinými slovy – to, co cestovky prezentují jako město a letovisko Houmt Souk, je pás hotelových komplexů na severovýchodním pobřeží Djerby. Ovšem tak úplně na závadu to není. Hotelové komplexy nabízejí veškerý dostupný komfort a vybavení a pokud hledáte dovolenou, kde si v klidu odpočinete mezi zelení zavlažovaných ploch, velkými hotelovými bazény a krásnými plážemi a mořem, je Houmt Souk pro Vás to pravé. A pokud přeci jen zatoužíte po nějakém tom výletě, můžete se do Houmt Souk vydat autobusem. Stejně tak můžete navštívit blízké město Midoun nebo, kousek dále, krokodýlí farmu s více než čtřmi stovkami krokodýlů.

Město

Město Houmt Souk je něco, co nesmíte při pobytu na Djerbě vynechat. Je to největší město ostrova a je prakticky centrem všeho místního dění a kultury. Výstižný překlad jména by byl asi „okolí tržnice“. Jak už jméno napovídá, toto místo je známé především podle tradičních trhů, které se zde pravidelně konají už od nepaměti.

Město Houmt Souk je zároveň hlavním městem ostrova Djerba, má okolo 60 000 obyvatel a jeho historie se traduje až do dob antického Říma. Tedy, i dříve zde bývalo obydlené místo, ale jmenovalo se jinak. Současný Houmt Souk vyrostl na místě, které se jmenovalo Girba (Gerba) a podle kterého byl celý ostrov vlastně pojmenován.  Kromě Římanů zde však byli i například Arabové, Španělé a Turci, takže místo je opravdovou směsí všech možných kultur.

Kromě věhlasných trhů zda najdete i pár dalších zajímavostí jako je například 767 metrů hluboká Artéská studna, pevnost Borj El K'bir, turecké lázně Hammam El Barouni a mnoho mešit postavených v různém stavebním stylu.

Pokud někdy budete svoji dovolenou trávit právě na Djerbě, určitě návštěvu města Houmt Souk nevynechejte. Dostanete se sem v pohodě jak místní dopravou, tak i s půjčeným autem nebo skútrem.

Video z trhů

A jak vlastně takový trh v Houmt Souk vypadá? Jedno či dvě videa řeknou více, než tisíce slov :-)

Video
Video

Tipy na hotel v letovisku Houmt Souk

Magic Hotel Sensimar Ulysse Palace

Midoun cca 10 km - Městečko Houmt Souk cca 5 km - Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a kavárny cca 500 m - Letiště Djerba cca 20 km

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---