Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Gammarth

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Gammarth, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Gammarth

Gammarth není letovisko v klasické podobě, jak ho známe z jiných destinací, ale je to spíše název pro jednu velkou oblast s mnoha krásnými plážemi a řadou ubytovacích kapacit od hotýlků a po velké hotelové komplexy.

Oblast Gammarth začíná na jihovýchodě na výběžku u Sidi Bou Said a pokračuje asi 15 kilometrů směrem  na severozápad. V polovině tohoto pásu pláží a hotelů je 5 kilometrů dlouhý lesopark, který rozděluje Gammarth na dvě rozdílné části. V té severnější jsou hotelové komplexy, ta jižnější připomíná spíše vilkovou čtvrť s malými hotýlky a apartmány.  Občas se můžete na internetu nebo v průvodcích dočíst, že Gammarath leží u města La Marsa. Ve skutečnosti je to tak, že La Marsa je jen předměstí města Tunis. Pokud Vás zajímá souvislost s tou vilkovou čtvrtí, podívejte se na samostatnou stránku oblasti La Marsa.

Co v Gammarath?

Možností vyžití je přímo na místě mnoho. Hotelové komplexy nabízí veškerou možnou zábavu od šipek až po velké bazény a různé animační programy. Samozřejmostí jsou pak různé vodní sporty na plně vybavených plážích.

A pokud Vás hotel a krásné moře omrzí, můžete se vydat do okolí. Kromě procházek po dlouhé pláži a v lesoparku si můžete půjčit auto nebo využít místní dopravu a vydat se i do vzdálenějšího okolí.  Jako hlavní cíle se nabízí například město Tunis, Kartágo nebo Sidi Bou Said.

Pláže

V severozápadní části, kde jsou hlavní hotelové komplexy, je krásná písečná pláž, která se táhne až do vzdálenosti přes 10 kilometrů. Pláž je široká, s pozvolným vstupem do vody, ještě několik metrů od břehu můžete vidět hrající si děti. Prostřední část u lesoparku tvoří spíše izolované plážičky a občasné skály a kameny. Část na jihovýchodě je zase pěkná široká pláž, dlouhá je asi 2 kilometry.

Tipy na hotel v letovisku Gammarth

Caribbean World Gammarth

Hotel Caribbean World Gammarth se nachází v letovisku Gammarth. Je situován přímo u pěkné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Vzdálenost do centra letoviska je asi 4 km. Hotel leží v blízkosti modrobílého městečka Sidi Bou Said a ruin světoznámého Kartága, hlavní město Tunis leží ve vzdálenosti asi 20 km od hotelu. Letiště v Tunisu je vzdáleno přibližně 15 km a letiště v Monastiru zhruba 170 km. 

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---