Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Midoun - město

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Midoun - město, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Midoun - město

Midoun je druhé největší město ostrova Djerba. Dříve zde fungovalo jakési zemědělství, kolem celého město jsou rozsáhlé plantáže olivovníků, ale dnes již všech asi 14.000 obyvatel pracuje ve službách a obchodě. Všechny domy jsou zde postaveny v místním stylu, ale žádné extra památky nebo zajímavosti zde nejsou. Pokud byste však nějakou zajímavost najít chtěli, je zde asi 300 let starý kamenná mlýn nebo pozůstatky staveb pro zpracování oliv a výrobu olivového oleje.

Letovisko

Midoun město a Midoun letovisko jsou dvě rozdílná místa. Letovisko leží od města asi 5 km. A popis si můžete přečíst na stránce Letovisko Midoun.

Co v Midoun?

To hlavní, za čím se sem jezdí, jsou trhy. Prodává se zde naprosto vše od čerstvého ovoce a elektroniky přes oblečení až po keramiku a místní rukodělné výrobky.  A pak se zde také pořádá jednou týdně svatba. Tedy svateb zde bývá asi více, ale tato je pojata jako ukázka pro turisty a jedná se džerbský svatební obřad. Svatba se pořádá v místním přírodním amfiteátru a vybírá se na ní nějaké malé vstupné.

No a pokud budete tím vším už unaveni, můžete si posedět v některé z kaváren/čajoven. Jsou všechny postaveny v arabském slohu a bývají na frekventovaných místech, takže když si zde sednete, tak můžete relaxovat a zároveň pozorovat ruch okolního města.

Krokodýlí farma

Nedaleko města Midoun se nachází ještě jedna zajímavost – krokodýlí farma. Ano, opravdu tu mají farmu s krokodýly - je jich okolo 400 a patří k rodu Krokodýl nilský. Podrobnosti jsou na stránce Krokodýlí farma - Midoun

Trh v Midoun

Video

Tipy na hotel v letovisku Midoun - město

Les 4 Saisons Resort

Hotel se nachází cca 3 km od centra města Midoun. Nejbližší nákupní možnosti, kavárny, tuniské tradiční restaurace a typické bary jsou vzdáleny cca 100 m od hotelu. Letiště je vzdáleno cca 25 km od hotelu.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---