Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Saharou na velbloudech

Saharou na velbloudech je netradiční a velmi zajímavý poznávací osmidenní zájezd pro sportovně laděné klienty s dobrodružnou povahou.

Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Saharou na velbloudech, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Saharou na velbloudech

Osmidenní netradiční poznávací zájezd.

Program zájezdu:

Den 1.

 • Přílet do Tuniska; kde Vás přivítá zástupce CK. Transfer do hotelu; ubytování a večeře v hotelu střední kategorie.

Den 2.

 • Po snídani transfer jeepy do pouště; kde začíná výlet na dromedárech.

Den 2.–6.

 • Putováni pouští s karavanou. Denní trasa představuje asi 20 km. Každý z účastníků má po celou dobu přiděleného osedlaného dromedára; který zároveň převáží i část nákladu a na kterém podle libosti jede (obvykle každý střídavě jede a kráčí pěšky). Součásti karavany jsou; kromě osedlaných dromedárů; i dromedáři převážející pouze náklady (stany; potraviny; vodu; atd.) Snídaně; obědy a večeře připravují saharští průvodci na ohništi po nomádsku (zvláštní oblibě se těší tradiční nomádský chléb pečený ve žhavých uhlících v písku). Péči o dromedáry mají též na starosti nomádští průvodci. Večery se tráví u táborových ohňů. Noclehy jsou ve spacích pytlích pod nomádskými stany či pod širým nebem (záleží na momentální volbě účastníka). Každý účastník si veze svůj vlastni spací pytel; dromedáři pro každého převážejí navíc matraci potaženou koženkou a 1–2 deky. V zimních měsících nehrozí na Sahaře uštknutí hadem či štírem; neboť mají zimní spánek. Během cesty pouští pečují účastníci o osobni hygienu pomocí hygienických ubrousků; navíc mají možnost se 3. den vykoupat v jezírku s teplou termální vodou o teplotě asi 38 °C.

Den 7.

 • Transfer z pouště do Tuniska. Ubytování a večeře v hotelu střední kategorie.

Den 8.

 • Snídaně v hotelu. Transfer na letiště k odletu do Prahy. Pokoje musí být uvolněny do 12 hod.; ale transfer se koná asi 2 hod. 30 min. před odletem. Do té doby mohou účastníci využívat společné prostory hotelu.

Co si vzít s sebou?

 • zavazadlo opatřené popruhy; aby se´dalo upevnit na hřbet dromedára
 • batůžek nebo ledvinku pro osobni doklady; peníze; apod.
 • spací pytel
 • kapesní baterku s náhradními bateriemi
 • kapesní nůž; provaz a provázek (nůž je třeba v letadle přepravovat v zavazadlovém prostoru; přeprava nožů kabině pro cestující je zakázána)
 • hygienické ubrousky napuštěné toaletní vodou či mlékem a další základní potřeby pro osobni hygienu; včetně opalovacího krému s UV filtrem
 • sluneční brýle s UV filtrem (nedoporučuje se používat luxusní brýle neboť se mohou poškodit při kontaktu s pískem). Během putování Saharou se rovněž nedoporučuje používat kontaktní čočky.
 • sportovní oblečení (2 kalhoty; 1 šortky bermudy; 3 trička; 1 bavlněný a 1 vlněny svetr; 1 tepláková souprava na spaní; plavky; 1 větrovku s podšívkou; sportovní obuv; sandále; pokrývku hlavy (v Douz lze před odjezdem zakoupit za cca 6 dinárů dlouhou bavlněnou šálu; jakou používají Tuaregové).
 • kvalitní pouzdra na fotografické přístroje a dostatek igelitových sáčků na ochranu přístrojů a vašich osobních věcí před pískem.

Zájezd ve vyhlášeném termínu se uskuteční při minimální účasti 10 osob a maximální účasti 30 osob.

Aktuální popis od CK

PolohaNetradiční výlet v TuniskuProgram zájezdu1. denPřílet do Tuniska, kde Vás přivítá zástupce CK. Transfer do hotelu, ubytování a večeře v hotelu střední...

Parametry

Typ ubytování nevyplněno
Vzdálenost od pláže nevyplněno
Vzdálenost od letoviska nevyplněno
--- • --- • ---
---
Upozornění — Veškeré fotografie a popisy tohoto ubytování a stravování a služeb k zájezdu jsou převzaty z popisů pořádajících cestovních kanceláří, které mají nebo měly toto ubytování v nabídce. Popisy mají pouze informační charakter, rozsah služeb a stravování se může lišit v závislosti na pořádající CK nebo termínu zájezdu. Vždy je rozhodující a závazné až to, co je zapsáno v cestovní smlouvě.