Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Poznávací okruh Tuniskem

Osmidenní poznávací zájezd po Tunisku zahrnuje tuto trasu:Monastir - Tunis - Kartágo - Sidi Bou Said - Nabeul - Port El Kantaoui - Sousse  -El Jem - Sfax - Djerba - Chott El Jerid - Tozeur - Sbeitla - Kairouan

Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Poznávací okruh Tuniskem, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Poznávací okruh Tuniskem

Poznávací 8 denní zájezd Tuniskem.

Trasa okruhu po Tunisku:

Monastir - Tunis - Kartágo - Sidi Bou Said - Nabeul - Port El Kantaoui - Sousse  -El Jem - Sfax - Djerba - Chott El Jerid - Tozeur - Sbeitla - Kairouan

Program poznávacího zájezdu:

1. den

Odlet z Prahy; přílet do Tuniska; transfer do hotelu na úrovni 3*; ubytování a večeře.

2. den

Tunis – Kartágo – Sidi Bou Said

Po snídani odjezd do hlavního města Tunis. Prohlídka města a muzea Bardo s jeho vzácnými sbírkami antických mozaik. Pokračování do Kartága a prohlídka archeologických vykopávek Římany zničeného města a pozůstatků jeho přístavu. Po prohlídce Kartága návštěva romantické vesničky Sidi Bou Said. Ubytování a večeře v hotelu na úrovni 3*.

3. den 

 Nabeul – Hammamet – Port El Kantaoui – Sousse

Prohlídka města Nabeul spojená s návštěvou keramické dílny; následuje přejezd do bývalého rybařského městečka Hammamet a prohlídka jeho staré části. Přesun do malebného přístavu Port El Kantaoui; oběd a ubytování v Sousse v hotelu na úrovni 3*; návštěva mauzolea prvního prezidenta Habiba Bourghibu v Monastiru; prohlídka jeho staré části a večerní procházka medinou v Sousse.

4. den 

 El Jem – Sfax – Djerba

Snídaně; odjezd. Prohlídka římského kolosea El Jem; jednoho z nejzachovalejších na světě. Pokračování přes město Sfax a oázu Gabes proslulou pěstováním henny. Poté plavba trajektem na ostrov Djerba; ubytování v hotelu na úrovni 3* a večeře.

5. den

Djerba – Matmata – Douz

Po snídani odjezd z ostrova Djerba „římskou dráhou” na pevninu do Zarzisu. Pokračování do Matmaty; kde si prohlédnete unikátní berberská skalní obydlí. Fakultativně možnost projížďky na velbloudech v písečných dunách u Douz. Ubytování a večeře.

6. den

Chott El Jerid – Tozeur

Přejezd přes největší tuniské solné jezero Chott El Jerid se zastávkou na fotografování a pokračování do Tozeur. Fakultativně možnost návštěvy soukromé zoo; odpoledne fakultativně vyjížďka terénními vozy do horských oáz Chebika a Tamerza. Ubytování a večeře v Tozeur.

7. den 

 Tozeur – Sbeitla– Kairouan – Sousse

Po snídani odjezd do Sbeitly a prohlídka archeologických vykopávek; pokračování do svatého města Kairouan; návštěva místního tržište – souku a výrobny koberců. Transfer do Sousse; ubytování a večeře.

8. den 

 Sousse – Praha

Transfer na letiště; odlet do Prahy nebo pokračování v pobytu ve vybraném hotelu

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob. Změna programu vyhrazena.

Aktuální popis od CK

PolohaNabeul - Hammamet - Port El Kantaoui - Sousse - Monastir - Kartágo - Bardo - Kairouan - Tozer - Chott EL Jerid - Douz - Matmata - Djerba - Gabes - El...

Nabeul - Hammamet - Port El Kantaoui - Sousse - Monastir - Kartágo - Bardo - Kairouan - Tozer - Chott EL Jerid - Douz - Matmata - Djerba - Gabes - El...

Parametry

Typ ubytování nevyplněno
Vzdálenost od pláže nevyplněno
Vzdálenost od letoviska nevyplněno
--- • --- • ---
---
Upozornění — Veškeré fotografie a popisy tohoto ubytování a stravování a služeb k zájezdu jsou převzaty z popisů pořádajících cestovních kanceláří, které mají nebo měly toto ubytování v nabídce. Popisy mají pouze informační charakter, rozsah služeb a stravování se může lišit v závislosti na pořádající CK nebo termínu zájezdu. Vždy je rozhodující a závazné až to, co je zapsáno v cestovní smlouvě.